Angielska budka telefoniczna jako miejsce na własny biznes


Angielska budka telefoniczna jako miejsce na własny biznes. Pomysłów na wykorzystanie budki jest wiele. Bardzo praktyczny i ciekawy pomysł zrealizowała fundacja Thinking Outside The Box, która przekształciła budki telefoniczne w mini kioski. Takie budki są oferowane osobom chcącym rozkręcić drobny biznes a nie stać ich na wynajęcie drogiego lokalu. I tak w Birmingham powstała  mikro-kawiarnia “Jake’s Coffe Box”. W tej kawiarence klienci mogą kupić jedynie kawę i kiełbaski w cieście. Podobny mały biznes w angielskiej budce został otwarty w  Brighton. Powstała tam mała lodziarnia.

Kawiarenka w angielskiej budce Jake’s Coffe Box

Kawiarenka w angielskiej budce Jake’s Coffe Box

Oprócz kawiarenki i lodziarni powstał również bar sałatkowy. Jest on prowadzony przez Ben Spier i nazywa się ” Spier’s Salads”. W mini-barze serwowane są pyszne sałatki w dość pokaźnej porcji i za niską cenę. Każdy znajdzie tu coś pysznego dla siebie, zwłaszcza że pan Ben wykorzystuje lokalne produkt, a same sałatki są pakowane w  biodegradowalne opakowania.

Bar sałatkowy w angielskiej budce Spier's Salads

Bar sałatkowy w angielskiej budce Spier’s Salads

Na inny pomysł wpadła brytyjska firma LoveFone, która przekształciła wiele czerwonych budek telefonicznych w mini-warsztaty do naprawy telefonów komórkowych i tabletów. W budce jest miejsce na drewniany stół warsztatowy, stołeczek i szafki do przechowywania narzędzi. W kabinie budki znajdują się również bezpłatne doki do ładowania telefonów i tabletów dla przechodniów.  Pracujący w budce serwisant może naprawić zepsuty telefon w około 30 min.

Mini-warsztat LoveFone w budce telefonicznej

Mini-warsztat LoveFone w budce telefonicznej

 

Źródła:


http://www.spierssalads.com/
https://www.lovefone.co.uk/