K6 Premium


KONCEPCJA

Wyzwania

Doświadczenie zebrane przy działalności związanej z importem i dystrybucją brytyjskich budek telefonicznych na terenie Polski otworzyło nam oczy na szereg wyzwań i możliwości jakie niosą one ze sobą. Coraz odważniejsze wizje naszych klientów obnażały problemy związane z adaptacją “oryginałów” do poszczególnych projektów. Niestety nie wszędzie dało się zainstalować budkę o wadze około 750 kg, a ich surowe, żeliwne wykończenie często odstawało od nowoczesnych, dopieszczonych w każdym calu wnętrz. Z biegiem lat coraz trudniej zakupić oryginalną budkę w dobrym stanie, a odrestaurowanie jej niesie za sobą duże koszty.

Testy

Wychodząc na przeciwko potrzeb naszych klientów zaczęliśmy pracować nad repliką modelu K6. Na tamten moment założenia opierały się głównie na zastąpieniu żeliwa lżejszymi, łatwiejszymi w obróbce materiałami przy zachowaniu zgodnych z oryginałem wymiarów. W ten sposób powstała nasza pierwsza replika, którą z powodzeniem instalowaliśmy w wielu firmach na terenie całego kraju. Równolegle analizowaliśmy naszą prace i nakreślaliśmy dalsze etapy rozwoju projektu.

K6 Premium

Po weryfikacji wszystkich doświadczeń nastał czas na stworzenie projektu, który spełniałby pokładane w tego typu produkcie oczekiwania. Określenie głównej grupy odbiorców, nadanie funkcjonalności, dobór materiałów, nawiązanie do oryginału, redukcja wagi i uproszczenie montażu przerodziły się po pewnym czasie w finalny projekt K6 Premium.

CECHY PRODUKTU

Efekt wow

K6 Premium wyróżni się wszędzie tam, gdzie zostania zainstalowana. Dzięki połączeniu oryginalnej formy z nowoczesną funkcjonalnością zawsze zostanie zauważona i nada charakteru każdej przestrzeni.

Jakość

Znaczna część procesu produkcji oparta jest na pracy ręcznej. Używamy najwyższej jakości materiałów oraz elementów wyposażenia, dbając przy tym o środowisko i bezpieczeństwo użytkowników.

Funkcjonalność

Budki K6 Premium mogą służyć jako miejsce do przeprowadzenia rozmowy telefonicznej/wideorozmowy w wielu przestrzeniach; biurach, szkołach, klubach, obiektach użyteczności publicznej. To również “cichy kącik” do pracy, słuchania muzyki lub czytania. Zastosowań jest wiele, a my jesteśmy otwarci na realizację każdego, nawet najbardziej nietypowego zamówienia. Budka wyposażona jest w szklaną półkę oraz gniazdo 230 V. Dzięki temu użytkownik może korzystać w niej z laptopa lub np. telefon. Dzięki zastosowaniu wykładziny dywanowej na podłodze, materiałów z grupy łatwoczyszczących na panelach akustycznych oraz doborowi odpowiednich farb czystość w budce jest bardzo łatwa do utrzymania. K6 Premium to oryginalna dekoracja, jak również świetny nośnik reklamy.

Łatwy montaż

Budka dostarczana jest do klienta w 7 elementach. Montaż polega na wypoziomowaniu podstawy, połączeniu przewodów elektrycznych, skręceniu ze sobą elementów i wyregulowaniu drzwi. Do zmontowania budki potrzebna jest jedynie wkrętarka ze standardowym bitem PH2. Czas montażu to około 40 minut. Budkę można podłączyć do zasilania za pomocą kabla podłączanego do gniazdka 230V lub bezpośrednio pod podstawą. Oczywiście oferujemy usługę montażu.

Bezpieczeństwo

K6 Premium wyposażona jest w wydajny wentylator, który zapewnia stały przepływ powietrza w jej wnętrzu. Wszystkie krawędzie lustra i szkła, z którymi użytkownik ma kontakt są szlifowane. Lustra i szyba drzwiowa są zabezpieczone kratkami z płyty MDF. W drzwiach zamontowana jest szyba bezpieczna, która w przypadku stłuczenia nie rozsypuje się.

Cechy repliki

Przywiązaliśmy dużą uwagę do tego, by K6 Premium jak najlepiej oddawała klimat oryginalnej, brytyjskiej budki. Największą rolę odgrywają tutaj detale takie jak uchwyty, napisy, korona czy też kratki w przeszklonych przestrzeniach. Wszystkie wymiary są równe lub zbliżone do oryginału, a finalna warstwa powłoki malarskiej nakładana jest ręcznie, tak by nadać jej niejednorodną fakturę.

BUDOWA

Budowa

1PODSTAWA

 • Drewniana rama + płyta wiórowa
 • Wykładzina dywanowa
 • Gniazdo zasilania ACIEC

2SCIANA TYLNA

 • Płyta MDF
 • Panele akustyczne 5cm
 • Panel z lustrem
 • Gniazdo 230V

3ŚCIANY BOCZNE

 • Płyta MDF + drewno
 • Lustro
 • Panele akustyczne 3cm

4RAMA GÓRNA

 • Płyta wiórowa + MDF

5KOPUŁA

 • Płyta MDF + laminat
 • Panel akustyczny 3cm
 • Wentylator wentylacyjny
 • Punkty świetlne
 • Czujnik ruchu

6DRZWI

 • Płyta MDF
 • Szyba bezpieczna 6mm
 • Zawiasy z dociągiem
 • Uchwyty metalowe

7PÓŁKA SZKLANA

 • Szkło szlifowane 6mm

WYMIARY

Budowa

POZOSTAŁE WYMIARY

 • PÓŁKA DŁ/SZER/GR – 78x24x0,6cm
 • WYSOKOŚĆ WEWNĄTRZ 216cm
 • DŁUGOŚĆ KABLA ZASILAJĄCEGO 150cm
 • GRUBOŚĆ SZYBY DRZWIOWEJ 0.6cm
 • POWIERZCHNIA LUSTER 50x158cm

Wygłuszenie

WYGŁUSZENIE

W koncepcji K6 PREMIUM zastosowanie dobrej jakości wygłuszenia było jednym z priorytetów. Chcieliśmy by komfort użytkowania był możliwie jak największy. Udało się nam to osiągnąć dzięki dobraniu odpowiedniej jakości materiałów. Izolację akustyczną tworzą panele o grubości od 3,5 cm do 5,5 cm. Te grubsze umieszczone są na tylnej ścianie, ponieważ w większości to właśnie w stronę ściany zwrócone są osoby użytkujące budkę. Panele akustyczne rozpraszają oraz absorbują dźwięk. Dzięki temu rozmowa przeprowadzana w budce jest na zewnątrz praktycznie niesłyszalna lub słyszalna, ale bardzo trudna w zrozumieniu. Ważnymi czynnikami jest natężenie dźwięków otoczenia oraz oczywiście tonu głosu jakim posługuje sie użytkownik budki. Panele eliminują zupełnie efekt pogłosu dzięki czemu znacznie podnosi sie jakość rozmowy lub odtwarzanego dźwięku. Duże znaczenie dla komfortu użytkowania ma znaczą redukcja dźwięków otoczenia, szczególnie w sferze dźwięków wysokich. Po zamknięciu drzwi budki użytkownik może odizolować się od zgiełku panującego na zewnątrz. Te dźwięki, które przenikną przez izolacje akustyczną są znacząco rozproszone, przez co stają się nieuciążliwe. Szyba zastosowana w drzwiach budki ma 6 mm grubości, dzięki czemu ona również stanowi świetną barierę dla dźwięku

KOLORYSTYKA

Do produkcji paneli akustycznych używamy wyłącznie markowych materiałów. Każdy rodzaj dostępny jest w kilkunastu kolorach. Na życzenie możemy wykonać wizualizację budki z dowolnie wybranym kolorem/ grupą kolorów obicia.

TKANINA OBICIA

Dobór odpowiedniej tkaniny jest ważny nie tylko ze względów wizualnych. Ta warstwa, chociaż cienka stanowi pierwszą barierę dla dźwięku. Zastosowanie miękkiego materiału potęguje rozproszenie fal dźwiękowych. Pełni także funkcję ochronną dla pianek.

PIANKA AKUSTYCZNA

Na piance spoczywa odpowiedzialność za wytłumienie i rozproszenie dźwięku w budce. Bardzo skutecznie ogranicza ilość dźwięków otoczenia oraz tych wydostających się z budki.

PŁYTA HDF LUB SKLEJKA

PIANO VELVET

PIANO VELVET

Materiał obiciowy do paneli akustycznych musiał spełniać szereg wymagań. Obok walorów wizualnych zwracaliśmy uwagę na gramaturę, odporność na zabrudzenia i zniszczenia. Wybór padł na tkaninę Piano od renomowanej firmy Fargotex. Materiał należy do grupy materiałów łatwoczyszczących. Miękki, miły w dotyku i elegancki. Tkanina cieniuje się pod wpływem dotyku.

Kolory materiałów

KOLORYSTYKA

STANDARD

Brytyjskie budki telefoniczne można spotkać w różnych odcieniach czerwieni. Projektując K6 Premium zdecydowaliśmy się na zastosowanie tej o numerze RAL 3020. Jest to jeden z najbardziej popularnych odcieni. “Żywy”i nasycony, taki, który nada charakteru każdemu wnętrzu i przestrzeni w jakich stanie zamówiona budka. Dzięki zastosowaniu powszechnie stosowanego odcieniu dobranie dodatków nie będzie stanowiło problemu. Powłoka budki posiada lekki połysk.

OPCJONALNIE

Na życzenie możemy wykonać budkę w dowolnym kolorze z palety RAL. Podobnie jak w przypadku standardowej kolorystyki powłoka będzie miała lekki połysk. Zmiana koloru wiąże się z wydłużeniem czasu realizacji, który w takim przypadku ustalany jest indywidualnie. Po przesłaniu numeru RAL możemy wykonać dla Państwa wizualizację z wybranym kolorem.

PODSTAWA

Niezależnie od wybranego koloru budki podstawa dostępna jest tylko w kolorze czarnym.

PERSONALIZACJA

NOŚNIK REKLAMY

Skuteczna reklama musi przede wszystkim być zauważalna. Firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych form przekazu reklamy. Żyjemy w czasach kiedy jej natężenie jest tak duże, że w pewnym rodzaju konsumenci uodpornili się na jej treść. Nasze budki są doskonałym nośnikiem reklamy.Dzięki swojej oryginalnej formie nigdy nie pozostaną niezauważone w miejscu ich zainstalowania. Skutecznie wyróżnią się w krajobrazie centrum handlowego, dworca czy hali wystawowej.

PERSONALIZACJA

By w pełni wykorzystać potencjał reklamowy budki K6 Premium oferujemy dodatkowe usługę personalizacji budki. Jej zakres zawsze jest ustalany indywidualnie. Może obejmować jedynie zmianę koloru, jak również zastąpienie brytyjskiej korony Państwa logiem, a napisu TELEPHONE dowolnym tekstem. Plecy budki mogą zostać wykorzystane jako miejsce do wyklejania plakatów, komunikatów, zainstalowanie ekranu itp. Lustra mogą zostać zastąpione planszą z dowolną treścią, a szyba w drzwiach wyklejona folią typu One Way Vision.

FUNKCJONALNOŚĆ

Badania wskazują jasno, że treści reklamowe ukryte w gadżetach i przedmiotach użytkowych są skuteczniej przyswajane przez konsumentów. Dlatego funkcjonalność budki wzmacnia przekaz marketingowy. Możliwość wejścia do budki i przeprowadzenia w niej rozmowy powoduje większe zainteresowanie budką jak i wydłuża czas, w którym użytkownik jest wystawiony na działanie reklamy.

PROJEKT I WIZUALIZACJA

Oferujemy Państwu kompleksową usługę przygotowania materiałów do personalizowanej budki. Wszystkie ustalenia na życzenie poprzedzimy wizualizacją.